Konečně ucelené řešení pro školní IT

Text: Jan Hájek, Tomáš Prokop, Vladimír Hruban, TheNetw.org

Pamatujte si jedno přihlašovací jméno a heslo a mějte přístup do všech potřebných systémů – ať už jste učitel, rodič nebo žák. 

Rapidní nástup informačních technologií na spotřebitelský trh se během posledních 25 let nevyhul ani školství. Místo encyklopedií studenti hledají na wiki, místo diapozitivů učitelé používají PowerPoint. Večer se studenti podívají na stránkách školy na rozvrh, zkontrolují známky a úkoly na Internetu, aby si ráno uvědomili, jak je jim špatně a přes telefon si odhlásili oběd.

Všechny tyto úkony spojuje jedno – pokud chci přistupovat k jakýmkoli informacím, a to jak z pozice studenta, učitele, nebo rodiče, musím se přihlásit pomocí přiřazeného účtu. Problém nastává v momentě, kdy škola využívá několik různých systémů a do každého je nutné použít jiné přihlašovací údaje. Výsledkem je, že uživatelé zapomínají hesla a ve výsledku pak používají jednotlivé systémy ve velmi omezené míře a vrací se k tradiční, papírové, komunikaci.

Skolnilogin.cz – vše na jednom místě

S řešením tohoto problému může pomoci služba SkolniLogin.cz. Jedním z hlavních přínosů je právě sjednocení přihlašování napříč všemi školními systémy. Řešení připomíná situaci, kdy každý člověk na škole má jeden klíč, se kterým může otevírat všechny dveře. Případně ty, ke kterým mu nadefinujete přístup. Přesně v tom spočívá výhoda služby SkolniLogin.cz. Ať už se jedná o přihlašování v rámci místní školní sítě, Wi-Fi, klasifikace, e-mailu či jiných informačních systémů, ke všemu mají uživatelé jeden klíč – jedno uživatelské jméno a heslo.

„Služba SkolniLogin.cz patří díky možnosti propojení stávajících systémů, mentoringu a využití moderních funkcí Office 365 k bezkonkurenčním nabídkám nejen na českém trhu,“ hodnotí přínos řešení pro české školy Milan Hrabovský, ředitel divize vývoje společnosti Microsoft.

Elektronická omluvenka – proč ne!

Významným trendem je i elektronizace běžných dokumentů. Je to jednoduché, lépe dohledatelné a šetří to čas. Tak proč podobným způsobem neřešit i školní dokumenty? Ať už se jedná o omluvenky studentů, zápisy z porad nebo schvalování různých žádanek a dalších formulářů, které se ve školství využívají. Vše je díky službě SkolniLogin.cz a předpřipraveným modulům do služby SharePoint Online možné velmi jednoduše řešit právě v elektronické podobě!

Efektivní komunikace s rodiči

Další problém, se kterým se některé školy potýkají, je komunikace s rodiči. SkolniLogin.cz je plně integrovaný s e-mailovým řešením Office 365 od Microsoftu, a učitelům tak umožňuje velmi jednoduše komunikovat s rodiči jednotlivých studentů, popřípadě tříd. Rodiče tak mohou dostávat zprávy od učitelů přímo do jejich e-mailových schránek a případné změny kontaktních údajů si mohou rodiče nastavit sami bez zásahu správce či učitele.

SkolniLogin.cz zjednodušuje práci i IT správci školy. Díky propojení s existujícími matričními systémy již nemusí trávit čas vytvářením a správou uživatelských účtů v každém systému zvlášť, ale vše řeší centrálně z jednoho místa. „Samotné nasazení systému včetně pečlivého proškolení žáků a učitelů trvá v průměru 2 týdny. Mezi referenční školy patří například Gymnázium ve Žďáru nad Sázavou. Nově systém pilotně implementujeme i na dvou slovenských školách,“ hodnotí nasazení projektu Tomáš Prokop, ředitel projektu ze společnosti TheNetw.org.

Více informací o systému SkolniLogin.cz se dozvíte na adrese http://www.skolnilogin.cz

  

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button