Studentský protest

Studenti a učitelé vysokých škol se dohromady účastnili protestu v Londýně, jednak proti zvyšujícím se poplatkům za vysoké studium a snižování finančních dotací, tak také proti privatizaci vzdělávání.

19. listopadu se průvod prohnal centrem Londýna, aby se nakonec seskupil ve Westminsteru. Demonstrace, organizovaná Univerzitním sdružením a Národním sdružením studentů, také chtěla upozornit na důsledky Brexitu, hlavně nejistotu způsobenou studentům a učitelům vysokých škol.

Sally Hunt naléhala na Theresu May, ministryni Spojeného království, aby přestala používat zaměstnance EU a studenty jako nástroje pro vyjednávání Brexitu. Také provokovala k reakci na zvyšování se podílu ziskových organizací na vzdělávání.

„Vláda se podílí na velice riskantním ideologicky orientovaném tržním experimentu, prováděném na dalším vyšším vzdělávání, a jsou to právě studenti a kantoři, kteří budou trpět nejvíce,“ říká paní Malia Bouattia, prezidentka NUS (Národní sdružení studentů).

„Vláda navrhuje zákon o otevření vyššího vzdělávání ziskovým organizacím, něco jako Trumpova univerzita, tak také otevírá dveře univerzitám ve zvýšení stávajících poplatků za vzdělávání,“ přidává Bouattia. „S tímto se nemůžeme spokojit, studenti říkají, že už toho bylo dost. Míříme za pozitivní alternativou, Spojeni pro vzdělávání.“ (zdroj)

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button