V angličtině vede sever Evropy, Češi jsou na 16. místě

Globální průzkum 950 000 dospělých napříč 72 zeměmi zjistil, že Nizozemci jsou světově nejlepšími nerodilými mluvčími angličtiny na světě a hned v závěsu stojí Dánsko a Švédsko. Vyplývá to z EF English Proficiency Indexu.

 

Češi se v angličtině zlepšují. Mezi sledovanými 72 státy jsme skončili na 16. místě. Od minulého roku si ČR polepšila, to jsme byli osmnáctí.

 

Klíčové závěry výzkumu zahrnují:

 

  • Poprvé v historii dosáhla asijská země, Singapur, velmi vysoké způsobilosti.
  • V Evropě zůstává způsobilost v angličtině s velkým náskokem nejsilnější na světě, zatímco země na Středním východě a v severní Africe i nadále zaujímají nejnižší příčky.
  • Mezi země, které ve způsobilosti v angličtině dosáhly největšího pokroku, patří Francie, Katar a Singapur.
  • Mladí dospělí ve věku 18–25 let mají celosvětově nejsilnější znalosti angličtiny, ačkoliv některé země mají výrazně odlišné tendence.
  • Téměř ve všech zemích a věkových kategoriích jsou ženy ve způsobilosti v angličtině lepší než muži.
  • Způsobilost v angličtině i nadále zůstává klíčovým ukazatelem ekonomické konkurenceschopnosti. Vyšší způsobilost v angličtině koreluje s vyššími příjmy, lepší kvalitou života, větší konektivitou a dynamičtějším podnikatelským prostředím.

Miliony účastníků, kteří se do letošního průzkumu zapojili, vyplnilo EF Standard English Test, světově první standardizovaný test z angličtiny poskytovaný zdarma.

 

Výzkum provedla mezinárodní vzdělávací společnost EF Education First specializující se na studium v zahraničí, kulturní výměnné pobyty, jazykové vzdělávání,  a akademické programy. Společnost provozuje přes 500 škol a kanceláří ve více než 50 zemích světa.

Výsledky celého výzkumu naleznete ZDE.

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button