Nejpopulárnější kurz všech dob na univerzitě Yale? Kurz štěstí

Yale letos poprvé otevřel předmět s názvem „Psychologie a spokojený život“.  Pár dní po registraci se na něj registrovalo 300 studentů, za tři dny už zájemců bylo 1200 studentů. Jedná se asi o jednu čtvrtinu všech studentů univerzity Yale.

Předmět vyučuje dvaačtyřicetiletá Laurie Santos, profesorka psychologie, a hodiny o tom, jak vést spokojenější život, se konají dvakrát do týdne ve Woolsey Hall, prostoru, který je jinak využíván výhradně pro významné události, jako jsou koncerty symfonického orchestru. Původně se přednášky odehrávaly v menších prostorách a do dalších tříd se přenášel live stream. Kurz se soustřeďuje na pozitivní psychologii, ale také na behaviorální změny chování, pro výuku jsou hojně využívány reálné situace z běžného života.

Proč studenty láká předmět zaměřený právě na štěstí v životě? Report z univerzity Yale z roku 2013 ukazuje, že v daném roce více než polovina studentů univerzity během svého studia vyhledala odbornou pomoc v souvislosti se svým duševním zdravím. Sami studenti, kteří se na kurz zapsali, přiznávají, že se často cítí úzkostně, vystresovaně nebo nešťastně. Podle vedení univerzity by kurz mohl mít také pozitivní dopad na celkovou atmosféru ve škole a na vzájemné vztahy mezi studenty.

[irp posts=“3884″ name=“Zkoušky jen jednou ročně, ústní zkoušení neexistuje, popisují Češi Oxford a Cambridge“]

Předmět se svými 1182 zapsanými studenty se stal nejnavštěvovanějším kurzem v třistaleté historii univerzity Yale. Do této doby držel rekord předmět „Právo a psychologie“ z roku 1992, na který se zapsalo 1050 studentů. Většina předmětů na univerzitě přitom nepřesáhne hranici 600 zaregistrovaných studentů.

Zdroj
Nytimes.com

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button