Trendy

Indická „podváděcí“ mafie má během období závěrečných písemek plné ruce práce

Rozsáhlá nelegální síť působící v Indii, profituje ze zoufalství, ke kterému jsou přivedeni indičtí studenti a jejich rodiče během závěrečných školních testů. Indie totiž vzhledem k vysokému počtu obyvatel nabízí jen málo míst na univerzitách a i podobně málo pracovních míst.

Testy, které v Indii momentálně skládají desítky milionů mladých lidí, studentům zaručí nebo naopak překazí možnost studovat na univerzitě. K podvádění je ovšem nežene jen vidina studia, jsou s ním spojená i dostupná místa na pracovním trhu. V současné době je k dispozici jen kolem 5,5 milionu míst, ale nových uchazečů o práci je každým rokem 17 milionů.

Během minulého týdne byly výsledky jednoho z testů nalezeny asi 90 minut před zadáním samotného testu ve zprávách aplikace Whatsapp. Test pro více než 2,8 milionu studentů z Dillí a přilehlých oblastí byl proto přesunut na pozdější dubnový termín. Způsobů, jak během písemek podvádět, je mnoho, jednou z možností je kontaktování anonymního čísla, ze kterého jsou doručeny výsledky testů. Takovou pomoc je možné sehnat za přibližně 16 000 indických rupií, což odpovídá asi 5000 Kč.

V současné době je k dispozici jen kolem 5,5 milionu míst, ale nových uchazečů o práci je každým rokem 17 milionů.

V Biharu, jednom z nejchudších států Indie, bylo v únoru kvůli podvádění znemožněno skládat závěrečné testy asi 1000 studentů. „Sociální mobilita v Indii se podle průzkumů zlepšuje, ale ne natolik rychle, aby stíhala generaci, která vyrostla na sociálních mediích, západní popkultuře a na slibech, že čas Indie konečně přišel,“ okomentovala situaci Snigdha Poonam, autorka knihy s názvem Dreamers, která je věnována mladé indické generaci. „Je to náznak silně poškozeného vzdělávacího systému,“ dodává Yamini Aiyar, vedoucí Centra pro strategický výzkum v Novém Dillí.

Zdroj
theguardian.com
Tagy

Markéta Popelářová

Redaktorkou magazínu Perpetuum od roku 2016. "Věřím, že vzdělávání nemusí mít jen nudnou podobu, s jakou se setkává většina lidí ve školním prostředí. Dnešní doba nám nabízí tolik možností pro rozšiřování si obzorů, že by byla škoda nad světem vzdělávání úplně zanevřít. Studuji na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v Praze a ve společnosti SCIO mám na starosti koordinaci PR projektů."

Související články

Napsat komentář

Close
Close