Indická „podváděcí“ mafie má během období závěrečných písemek plné ruce práce

Rozsáhlá nelegální síť působící v Indii, profituje ze zoufalství, ke kterému jsou přivedeni indičtí studenti a jejich rodiče během závěrečných školních testů. Indie totiž vzhledem k vysokému počtu obyvatel nabízí jen málo míst na univerzitách a i podobně málo pracovních míst.

Testy, které v Indii momentálně skládají desítky milionů mladých lidí, studentům zaručí nebo naopak překazí možnost studovat na univerzitě. K podvádění je ovšem nežene jen vidina studia, jsou s ním spojená i dostupná místa na pracovním trhu. V současné době je k dispozici jen kolem 5,5 milionu míst, ale nových uchazečů o práci je každým rokem 17 milionů.

Během minulého týdne byly výsledky jednoho z testů nalezeny asi 90 minut před zadáním samotného testu ve zprávách aplikace Whatsapp. Test pro více než 2,8 milionu studentů z Dillí a přilehlých oblastí byl proto přesunut na pozdější dubnový termín. Způsobů, jak během písemek podvádět, je mnoho, jednou z možností je kontaktování anonymního čísla, ze kterého jsou doručeny výsledky testů. Takovou pomoc je možné sehnat za přibližně 16 000 indických rupií, což odpovídá asi 5000 Kč.

V současné době je k dispozici jen kolem 5,5 milionu míst, ale nových uchazečů o práci je každým rokem 17 milionů.

V Biharu, jednom z nejchudších států Indie, bylo v únoru kvůli podvádění znemožněno skládat závěrečné testy asi 1000 studentů. „Sociální mobilita v Indii se podle průzkumů zlepšuje, ale ne natolik rychle, aby stíhala generaci, která vyrostla na sociálních mediích, západní popkultuře a na slibech, že čas Indie konečně přišel,“ okomentovala situaci Snigdha Poonam, autorka knihy s názvem Dreamers, která je věnována mladé indické generaci. „Je to náznak silně poškozeného vzdělávacího systému,“ dodává Yamini Aiyar, vedoucí Centra pro strategický výzkum v Novém Dillí.

Zdroj
theguardian.com

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button