Trendy

Nejlepší univerzity Nové Evropy? Univerzita Karlova obsadila čtvrté místo

Tartuská univerzita v Estonsku se umístila na prvním místě v žebříčku porovnávajícím úroveň univerzit v zemích tzv. Nové Evropy. Tento pojem zahrnuje země, které se přidaly do Evropské unie po roce 2004 (včetně), týká se tedy i českých vysokých škol. Poskytovatelem analýzy je Times Higher Education (THE).

První tři místa obsadila estonská univerzita spolu se dvěma kyperskými, a to konkrétně Cyprus University of Technology a University of Cyprus. Čtvrté místo bylo přiděleno Univerzitě Karlově v Praze, ta také obdržela nejlepší hodnocení v kategorii výuky.

České univerzity obsadily nejvíce příček

Co se týče dalších univerzit v Česku, na sedmém místě se umístila Masarykova univerzita a na desátém místě Univerzita Palackého v Olomouci. Ovšem i další české univerzity si v žebříčku našly své místo.

Do průzkumu bylo započítáno celkem 53 institucí ze 13 států (Bulharsko, Česko, Estonsko, Chorvatsko, Kypr, Litva, Lotyšsko, Malta, Maďarsko, Polsko, Rumunsko, Slovensko a Slovinsko), přičemž alespoň jednu pozici si v seznamu našel každý stát (kromě Malty). Česká republika a její vysoké školy se v žebříčku umístily nejčastěji. Pro analýzu univerzit Nové Evropy byla použita stejná metodologie jako při srovnávání univerzit na celosvětové úrovni, tedy v rámci World University Ranking. Více informací a přesné umístění jednotlivých univerzit je možné dohledat pod tímto odkazem.

Zdroj
timeshighereducation.com
Tagy

Markéta Popelářová

Redaktorkou magazínu Perpetuum od roku 2016. "Věřím, že vzdělávání nemusí mít jen nudnou podobu, s jakou se setkává většina lidí ve školním prostředí. Dnešní doba nám nabízí tolik možností pro rozšiřování si obzorů, že by byla škoda nad světem vzdělávání úplně zanevřít. Studuji na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v Praze a ve společnosti SCIO mám na starosti koordinaci PR projektů."

Související články

Napsat komentář

Close
Close