Vzdělávání na celý život. Přijďte se inspirovat na konferenci TEDxPragueED

TEDx není jen obyčejná konference. Koncept těchto událostí je postaven na sdílení myšlenek, nápadů, životních zkušeností a občas i sebe sama, a díky tomu se z TED a TEDx talků stal celosvětový fenomén. Denně se jimi inspirují miliony lidí po celém světě a jejich dopad je za hranicemi naší představivosti.

Letos oslaví TEDx v České republice deset let, během kterých se komunita kolem nich rozšířila do všech jejich koutů. V loňském roce proběhlo na našem území celkem devatenáct eventů, z toho šest v Praze. Za každým z nich stojí lidé z vašeho okolí, lidé, kteří se zajímají o komunitu, ve které žijí a o její budoucnost. Věříme, že i pouhá myšlenka je hybatelem změny.

Foto: TEDxPragueED

Co je TEDxPragueED?

TEDxPragueED je zaměřen na vzdělávání a podporuje komunitu učitelů, studentů a rodičů. Letošní program EDu, který se koná 12. září, je nabitý skvělými řečníky. Můžete se těšit na Jakuba Stránského, který se bude věnovat nejdůležitějšímu pilíři školství, jímž je dění ve třídě a zpětná vazba učitele. Na něj naváže Linda Jandejsková, jejíž život ovlivnilo setkání s jeptiškou Cyril Mooney a její přístup ke vzdělávání. Miloš Říha nám poodkryje, jaké je snažit se předat to nejlepší ze stoleté tradice skautské výchovy do školní výuky. Na závěr prvního bloku nám Jindra Hojer sdělí několik životních mouder, která nasbíral během svého pětadevadesátiletého života.

Druhý blok otevře Irena Kašparová, která se svými čtyřmi dětmi prošla společnou cestu domácího vzdělávání. Po ní se Vojtěch Polášek na inkluzi podívá z druhé strany, přestože (nebo spíše právě proto) že je nevidomý. Letos také přivítáme zahraničního hosta, finskou studentku Terhi Nurminen, která zboří mýty o dokonalosti finského vzdělávacího systému a nasadí nám brouka do hlavy – protože co to vlastně znamená, že je finský vzdělávací systém tím nejlepším na světě? A je vůbec kvalita vzdělávání měřitelná? Konferenci zakončí Tomáš Jízdný, který nám otevře oči svou myšlenkou, že abychom reálnou změnu školství v Čechách mohli začít, je třeba začít hned zítra.

Foto:  TEDxPragueED

Vzdělávání na celý život

Tento rok se TEDxPragueED bude točit kolem tématu “Na celý život”. Protože je to téma, které se se vzděláváním nese ruku v ruce. Vzdělávání nás přeci provází celým životem a umožňuje nám dozvídat se něco o nás a také o světě, ve kterém žijeme.

Přijďte proto 12. září a ochutnejte na vlastní kůži nezapomenutelnou atmosféru TEDxPragueED 2019, kde se kromě skvělého programu můžete těšit i na skvělé jídlo, inspirativní zábavu a spoustu zajímavých setkání.

Pro studenty a učitele, kteří jsou držitelé průkazu ISIC, ITIC, IYTC a ALIVE, je letos připravena 15% sleva. Pro její uplatnění si stačí vygenerovat slevový kód na těchto stránkách a použít ho při nákupu vstupenek.

Více info k události.

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button