Pomozme připojit děti k internetu a spojit je se školou

Koronavirová epidemie bude bohužel život školáků znatelně komplikovat i po zbytek školního roku, což také znamená, že nás stále bude doprovázet i distanční výuka. Ve Sciu i v našich ScioŠkolách jsme si vědomi, že ne všichni žáci mají pro svůj rozvoj zajištěny takové materiální podmínky, jaké by potřebovali, navíc tato sociální znevýhodnění v poslední době díky dlouhotrvající koronavirové krizi stále sílí.

Ne všichni žáci mají pro svůj rozvoj zajištěny takové materiální podmínky, jaké by potřebovali a jaké by odpovídaly dnešnímu standardu. I když statisíce žáků berou jako každodenní samozřejmost online připojení, další řádově desítky tisíc žáků takové štěstí nemají. Jedním z důsledků dlouhotrvající koronavirové krize je i skutečnost, že stále mnoho žáků zůstává odříznuto od distanční výuky probíhající prostřednictvím online připojení, neboť pro některé rodiny je i několik stokorun měsíčně za internetové připojení nemalou částku z jejich rozpočtu. Společnost Scio chce proto takové žáky vyhledávat a ve spolupráci se společností Vodafone a ScioŠkolami se postarat o jejich bezplatné internetové připojení až do konce aktuálního školního roku.

Protože pomoc poskytujeme v součinnosti se ScioŠkolami, jejichž žáci mohou např. pomoci se zapojení internetu, míří naše pomoc především do měst, kde ScioŠkoly působí (vedle Prahy se jedná o Brno, Olomouc, Frýdek-Místek, České Budějovice, Jihlava a Zlín). Pokud i vy víte o nějakém žákovi (1.-9. třídy) a jeho rodičích, kteří by takovou pomoc ocenili (rodiče samoživitelé, žáci bez standardního internetového připojení apod.) informujte je a dejte nám vědět (viz níže). Konkrétní žáky nakonec vždy vybereme i s vědomím školy, kterou žák navštěvuje.

„Potřební žáci vybraní ve spolupráci s konkrétní školou dostanou zcela zdarma a bez jakýchkoliv závazků k dispozici modem pro bezdrátové připojení k internetu a kartu přednabitou pro přenos 60 GB dat měsíčně. Tento datový tarif bude každý měsíc až do konce školního roku obnovován. Datový objem vystačí na bezproblémovou komunikaci se školou v okamžiku, kdy je potřeba přejít na online výuku,“ říká Eliška Hloupá Sovová ze společnosti Scio zodpovědná za projekty pro školy a dodává: „S podzimním uzavřením škol se zvedla vlna solidarity, ale i přes pomoc mnoha lidí a firem je u nás stále mnoho, kterým je online spojení se školou odepřeno. Řada nabídek pomoci navíc měla časově omezenou platnost, my se však domníváme, že koronavirová epidemie bude žákům komplikovat školu přinejmenším v průběhu celého tohoto školního roku.“

Víme, že není v našich silách pomoci všem, ale vždycky platilo a platí, že jakákoliv pomoc je lepší než planá slova. V tuto chvíli jsme schopni z našeho rozpočtu na pomoc druhým připojit řádově několik desítek žáků. Chcete-li nás v našem úsilí podpořit, můžete přispět libovolnou částkou na transparentní účet, který jsme k tomuto účelu zřídili: 421841/5500. Každá koruna se počítá. Pro představu, za zhruba patnáct set korun dokážeme zajistit online připojení a výuku jednoho žáka na celé pololetí.

Pomoc je rychlá a jednoduchá – ve 3 krocích:

1. Napište nám, uveďte jméno, telefonní kontakt a navštěvovanou základní školu žáka (internetprovzdelavani@scio.cz)

2. Spojíme se s vámi a s vaší základní školou

3. Žáci naší ScioŠkoly v daném regionu předají vše potřebné k internetovému připojení (k předání dojde na půdě školy, kterou navštěvujete), případně pomohou s připojením.

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button