ZÁKLADKA (1. díl) – první český dokumentární podcast ze školy

Se začátkem nového školního roku přichází na podcastové servery první dokumentární podcast ze školy. Dokumentarista Ivo Bystřičan, který už má na svém kontě celou řadu úspěšných dokumentů, vypráví příběh prvního roku školy, která teprve vzniká a chce být jiná, než je zvykem.

Podoba českého školství je v posledních letech předmětem společenské diskuze. Mnozí rodiče, ale i učitelé, volají po změnách. Nový podcast ZÁKLADKA si klade za cíl ukázat, jak může fungovat škola, v níž je téměř vše jinak. Nezvoní, děti si tykají i s ředitelkou, o pravidlech školy rozhodují děti a vlastně někdy i o tom, co se budou učit, hodiny nemají 45 minut, chybí předměty i známky a tak by se dalo pokračovat. 

Trailer k seriálu ZÁKLADKA

Dokument se bude odehrávat v prostředí nově vznikající ScioŠkoly v Kolíně. V průběhu nadcházejícího školního roku vznikne celkem 8 epizod. Jak první měsíce zvládne nové vedení, noví učitelé a hlavně – co takové pojetí školy udělá s dětmi i jejich rodiči? Seriál je příběhem dětí a dospělých, kteří novou školu chtějí dělat dohromady a čeká je proto dlouhá řada očekávaných problémů i nečekaných překážek. Provozovatel školy, společnost Scio, dal autorovi podcastu úplnou tvůrčí svobodu a do natáčení podcastu nezasahuje. První díl je již k dispozici na vybraných podcatových platformách (viz níže)

ZÁKLADKA – 1. díl: Mezi fabrikou a fabrikou

Do zdecimované budovy v průmyslové periferii města přicházejí na sraz první rodiče se zájmem o novou školu, která se má otevřít v září. Dozvídají se, co všechno budou muset zkousnout. Například, že to nejsou oni, kdo bude určovat, jak bude škola vypadat. Výběrové řízení na vedení školy je naplněno uchazeči z korporátního prostředí. Vítězně z něj vycházejí Eva a Honza, kteří povedou školu společně. Ještě nemají žádné učitele a musí dělat všechno proto, aby se do školy přihlásilo dostatek dětí. Jenže ani jeden nemá s řízením školy moc zkušeností. 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button