Hodina kódu

Odborníci se domnívají, že počítačová gramotnost bude v budoucnosti nezbytná. Přesto je mnoho studentů takovýmto znalostem vystaveno ve škole jen velmi málo, podle srpnového výzkumu z roku 2015, který vypracovala analytická společnost Gallup, méně než 40 % studentů ve Spojených státech tvrdí, že ve škole používají počítače každý den. Existují však zdroje informací, které jsou poskytované zdarma a které umožní studentům dostat se do styku s počítačovými vědami nebo jim poskytnout příležitost naučit se kódovat.

5. – 6. prosince tohoto roku proběhne takzvaná Hodina kódu. Akci pořádá v rámci Týdne vědy společnost Code.org, hodlá studenty zaujmout příležitostí zkusit si programování nebo tvorbu videoher. Děti od čtyř let si zde budou moci vyzkoušet různorodé samostatné, ale i skupinové aktivity, děti mohou pracovat na počítačích, telefonech i tabletech. Dokonce i „bezdrátové“ aktivity budou k dispozici, pokud někdo nebude mít přístup k přístroji.

Návody k Hodinám kódování jsou dostupné pro všechny, nejen pro školy, takže si programování mohou děti vyzkoušet i doma s rodiči. Materiály budou i po uplynutí akce dostupné všem celý rok na stránkách Code.org.

Tato platforma je dostupná i v českém jazyce a najdete ji na stránkách společnosti. (zdroj)

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button