Oxfordská univerzita a MOOC

Oxfordská univerzita oznámila svůj první hromadný otevřený online kurz ve spolupráci s online sítí univerzit ze Spojených států. Bude otevřen kurz ekonomiky ve spolupráci s online platformou edX, zorganizovaný Harvardem a Massachusettským institutem technologie. Nutnost MOOC kurzů v posledních letech stoupá a to hlavně ve Spojených státech. Jejich přívrženci argumentují, že zde je potřeba více volně dostupných online zdrojů, zatímco skeptici argumentují tím, že výuka opravdového učitele nelze být nahrazena replikou na internetu.

Oxford už několik online zdrojů nabídl pomocí služby iTunes U nebo oddělení pro další vzdělávání. Online síť edX dnes má více než 9 milionů studentů a poskytuje přes 900 online kurzů od univerzit, jako Harvard, MIT, Berkeley ve Spojených státech, Edinburg, Imperial College v Londýně a dalších z celého světa.

Oxford oznámil, že začíná zápis studentů do kurzu, který bude probíhat v únoru 2017 a bude se jmenovat „Od chudoby k blahobytu: porozumění vývoji ekonomiky“. Kurz bude zkoumat roli vlády v posilování ekonomiky a bude veden Paulem Collierem, profesorem ekonomiky a veřejných politik na Blavatnické škole státní správy. Ngaire Woods, ředitel Blavatniku, říká, že online kurzy budou efektivním způsobem, jak zpřístupňovat znalosti. Vedoucí kurzů Coursera předpokládá, že víc a víc univerzit bude v budoucnu postupně nabízet možnost dodělání si titulu online. (zdroj)

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button