Studium v zahraničí

Markéta Šetinová z Oxford and Cambridge Alumni Society Czech Republic vám ze své vlastní zkušenosti poví, co studium na vysoké škole v zahraničí obnáší.

Dozvíte se, kolik studium stojí, na co je dobré se předem připravit, jaké zkušenosti získáte a jaké příležitosti vám to přinese.

Dnešní vysokoškoláci jsou ve zcela jiné situaci než jejich rodiče – studium v zahraničí je pro většinu z nich bez větších problémů dostupné. Je zahraniční zkušenost něco, o co by měli usilovat? Vyplatí se do vzdělání v zahraničí investovat? Jaké je uplatnění po návratu do Česka? Markéta skrze osobní zkušenost zhodnotí výhody a nevýhody studia v zahraničí, konkrétně ve Velké Británii, a představí výzvy, které české studenty v zahraničí čekají.

 

Podpořte sami sebe, své studenty nebo děti ať míří vysoko.


Markéta SŠetinová studovala sociologii a business na Kingston University v Londýně a následně pokračovala s magisterským studiem sociologie na univerzitě v Oxfordu, kde se věnovala především sociální psychologii. Má zkušenosti ze soukromého sektoru: v rámci mezinárodního trainee programu v Ahold Europe měla možnost pracovat na strategických projektech v retailu (prodejny Albert), poté vedla komerční strategii pro online supermarket Rohlik.cz. Nyní pracuje v Asociaci společenské odpovědnosti a má na starosti globální CSR projekt United Nations Global Compact v České republice. Zároveň si doplňuje vzdělání v psychoterapii a v rámci sociologie se zaměřuje na lásku a partnerské vztahy. Spoluorganizuje letní akademii pro středoškoláky Discover a vede spolek českých absolventů Oxfordu a Cambridge.

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button