Co neplatí o online kurzech

Nejméně 5,8 milionů amerických vysokoškolských studentů je zapsáno v alespoň jednom on-line kurzu a takovéto netradiční pojetí studia se pomalu stává normou. Přesto přetrvává neznalost podstaty online učení a šíří se mylné představy o tomto populárním způsobu vzdělávání. eCampus News představuje osm nejčastějších mýtů sestavených společností Cypher Learning:

  1. Online neznamená kvalitní

Zatímco dříve byl předsudek spíše ohledně nízké kvality online vzdělávání, nyní převládá představa, že online kurzy zavedených institucí mají odpovídající kvalitu. I když se mnoho předních univerzit snaží dosáhnout rovnosti mezi virtuálními a běžnými programy, mnoho z nich je teprve na začátku a potřebuje nový způsob předávání vědomostí zlepšit.

  1. Získat online titul je jednoduché

Studenti online kurzů mohou postupovat vlastním tempem, není tu ale nikdo, kdo by jim připomínal termíny. Úspěšní online studenti jsou většinou velmi motivovaní a věnují studiu více času.

  1. Neakreditované online kurzy

Validita online kurzu nebo programu záleží na konkrétní instituci, která ho nabízí, tak jako u tradičních kurzů. Američtí studenti si akreditaci kurzu mohou zkontrolovat na stránkách Rady pro akreditaci vyššího vzdělávání.

  1. Kredity získané online nejsou přenosné

Přenos a uznání kreditů může být stejně těžké v případě online i offline studia. Univerzity ale často mají problém s určením jejich původu.

  1. Interakce s učiteli neexistuje

I když online učení znamená velmi omezené osobní kontakty, nabízí celou řadu možností, jak s učiteli komunikovat – prostřednictvím e-mailu, chatu, Skype apod. Plus existují smíšené formy online a offline vzdělávání.

  1. V online kurzech nelze kontrolovat podvádění

Učitelé s bohatými zkušenostmi z online i běžného vzdělávání uvádí, že podvádění se může vyskytnout v obou formách. Učitelé online kurzů mají teď navíc daleko víc nástrojů, jak kontrolovat plagiátorství.

  1. Zaměstnavatelé online tituly neuznávají

I když mohou někteří zaměstnavatelé stále upřednostňovat tradiční tituly, čím dál víc si jich všímá spíše skutečných dovedností místo formálních diplomů a méně se soustředí na cestu k jeho získání. V nových odvětvích, jako je kyberbezpečnost nebo vývoj softwaru, může být online studium preferováno.

  1. Renomované univerzity online kurzy nenabízí
    Americké přední instituce jako Harvard, Stanford nebo MIT nabízí online programy – a dokonce mnoho z nich zdarma. Studenti mají na výběr nejméně z 250 akreditovaných veřejně dostupných online kurzů. (zdroj)

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button