Trendy

Člověk v tísni postaví na jihozápadu Etiopie speciálně pedagogické třídy

Zajištění dostačujících podmínek pro vzdělávání dětí je v Africe obecně velkým problémem. Jak se ovšem takové podmínky zajišťují pro děti, které mají fyzické postižení, trpí poruchou zraku, sluchu nebo poruchou učení? Díky Člověku v tísni a sbírce Postavme školu v Africe se v několika regionech Etiopie postaví třídy, které budou vyhovovat nárokům dětí i s těmito specifiky.

Školy vyrostou v zónách Gedeb a Hadiya v Regionu Jižních národů do roku 2019. Projekt v Etiopii vzniká za situace, kdy je polovina obyvatel země negramotná a ve školních třídách sedí až na 80 dětí. V takových podmínkách je pro učitele nezvladatelné věnovat odpovídající pozornost a péči dětem s poruchami učení nebo s fyzickým hendikepem. Iniciativa se kromě již zmíněných specifik zaměřuje i na děti z chudých rodin. Ty totiž často místo školní výuky vypomáhají rodině na kávových plantážích nebo drobným prodejem. Součástí stavěných budov budou i umývárny, které budou moci využít dívky v době menstruace. Omezí se tak jejich nepřítomnost ve výuce.

Zdroj
clovekvtisni.cz
Tagy

Markéta Popelářová

Redaktorkou magazínu Perpetuum od roku 2016. "Věřím, že vzdělávání nemusí mít jen nudnou podobu, s jakou se setkává většina lidí ve školním prostředí. Dnešní doba nám nabízí tolik možností pro rozšiřování si obzorů, že by byla škoda nad světem vzdělávání úplně zanevřít. Studuji na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v Praze a ve společnosti SCIO mám na starosti koordinaci PR projektů."

Související články

Napsat komentář

Close
Close