Trendy

Jak stát podporuje učitele? Odpovědi se hledaly na Noci vzdělávání

Studenty pořádaná událost Noc vzdělávání, která proběhla první dubnovou středu na šesti pedagogických fakultách v Česku, se snažila odpovídat i i na další klíčová témata českého vzdělávání. Druhého ročníku Noci vzdělávání se zúčastnilo více než 1600 lidí, uvádí Otevřeno v tiskové zprávě.

V Brně se debatovalo například na téma podpory učitelů. „Ze strany státu nepociťuji přílišný zájem věnovat vzdělávací politice skutečný čas a úsilí. Na pedagogické fakulty jsou kladeny velké nároky, které bez finanční podpory a jasné koncepce nemohou plnit.  Ani učitelé nejsou za svou práci dostatečně ohodnoceni. Odpovídající by byl minimálně dvojnásobek průměrné mzdy, tedy něco okolo 60 tisíc měsíčně. K tomu je ale nutná společenská shoda a sdílená vize, kam celý vzdělávací systém směřovat, a ta v Česku zatím není. Současná vláda v demisi tomuto stavu příliš nenapomáhá, prohlubuje anomii společnosti a přispívá k deziluzi pedagogů a mnohých rodičů,“ vysvětloval děkan Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity Jiří Němec.

Pražské hlavní debaty se zúčastnil i ředitel Gymnázia Jana Keplera Jiří Růžička nebo bývalá ministryně školství Kateřina Valachová. Zdroj: Otevřeno Praha.
Otevřeno je nezávislá iniciativa studentů pedagogických oborů. Jde o celostátní veřejně prospěšný projekt, který aktuálně sdružuje studenty 6 českých univerzit.

Noc vzdělávání je událostí, která se snaží zvýšit povědomí o důležitých oblastech školství. Cílem je hledat odpovědi na otázky budoucnosti českého vzdělávacího systému.

 

 

Zdroj
otevreno.org
Tagy

Markéta Popelářová

Redaktorkou magazínu Perpetuum od roku 2016. "Věřím, že vzdělávání nemusí mít jen nudnou podobu, s jakou se setkává většina lidí ve školním prostředí. Dnešní doba nám nabízí tolik možností pro rozšiřování si obzorů, že by byla škoda nad světem vzdělávání úplně zanevřít. Studuji na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v Praze a ve společnosti SCIO mám na starosti koordinaci PR projektů."

Související články

Napsat komentář

Close
Close