Trendy

60 sekundová strategie na zlepšení vztahů ve třídě

Důležité jsou tři pojmy: vděčnost, omluva a „aha“ moment (v angličtině jako appreciation, apology, aha). Vyhraďte si jako učitelé chvilku volného času na konci hodiny a inspirujte se střední školou v Redwood City v Kalifornii, která zlepšuje vztahy ve svých třídách pomocí jednoduché taktiky.

Ve třídě se zaměřujeme na akademické dovednosti, ale zapomínáme na ty lidské. Zapomínáme na budování komunity. A k tomu je potřeba sdílení.

Vyzvěte studenty, aby si vybrali některý z bodů a vyjádřili se k němu. Pomůžete třídě k tomu, aby si na konci vyučování zreflektovala, co během dne zažila a co si z něj odnáší – ať už je to pocit vděčnosti, pocit provinění (následovaný omluvou) nebo tzv. „aha“ moment, moment nového uvědomění.

Zdroj
edutopia.org
Tagy

Markéta Popelářová

Redaktorkou magazínu Perpetuum od roku 2016. "Věřím, že vzdělávání nemusí mít jen nudnou podobu, s jakou se setkává většina lidí ve školním prostředí. Dnešní doba nám nabízí tolik možností pro rozšiřování si obzorů, že by byla škoda nad světem vzdělávání úplně zanevřít. Studuji na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v Praze a ve společnosti SCIO mám na starosti koordinaci PR projektů."

Související články

Napsat komentář

Close
Close