Trendy

Jak základní škola v Nashville přistupuje k dětem s traumatickými zážitky?

Základní škola v Nashville (USA) zařadila do svého školního programu techniky a postupy, které dětem, jež se ve svém životě potýkaly nebo potýkají s traumatickými zážitky, ulehčí běžný školní den a pomůže jim s učením. Program je zaměřen na žáky, kteří si prožili trauma nebo tragédii v podobě například sexuálního nebo fyzického násilí, kontaktu s drogovou a alkoholovou závislostí nebo v podobě uvěznění blízké osoby. Dle dat vycházejících ze studie od CDC (Center for Disease Control and Prevention) minimálně jednu z těchto traumatizujících zkušeností zažilo v Nashville až 60 % dětí.

Ve škole jsou k dispozici speciálně vyškolení zaměstnanci, kteří se zaměřují na rozpoznání těchto traumat u dětí a následně na vyhledání odpovídající pomoci. Ve škole se také nacházejí tzv. „klidové koutky“, kam si děti mohou přijít odpočinout a uklidnit se. V koutku mají připraveny různé předměty k odreagování, ale také pomůcky, které jim umožní lépe se vyznat ve svých pocitech a reakcích. Celý program nejenže zlepšil atmosféru na škole, ale učitelé také pozorují pozitivní změnu týkající se výsledků jednotlivých žáků.

Podívejte se na krátkou video reportáž, která školní program v Nashville předkládá ještě o něco detailněji:

SOUVISEJÍCÍ  Ve státě Georgia (USA) mnoho studentů opouští univerzitu předčasně kvůli studentským dluhům
Zdroj
edutopia.org
Tagy

Markéta Popelářová

Redaktorkou magazínu Perpetuum od roku 2016. "Věřím, že vzdělávání nemusí mít jen nudnou podobu, s jakou se setkává většina lidí ve školním prostředí. Dnešní doba nám nabízí tolik možností pro rozšiřování si obzorů, že by byla škoda nad světem vzdělávání úplně zanevřít. Studuji na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v Praze a ve společnosti SCIO mám na starosti koordinaci PR projektů."

Související články

Napsat komentář

Close
Close