Trendy

USA: diplom z vysoké školy, nebo navrácení peněz

Ve Spojených státech narůstá počet vysokých škol, které svým absolventům nabízí program garantující práci v oboru. Jedná se o podpůrnou iniciativu, která má snížit riziko, že se čerstvým studentům nepodaří najít práci v oboru, kterému se svým studiem věnovali. Pokud se absolventovi nepodaří najít odpovídající práci do jednoho roku od ukončení vysoké školy nebo se mu jinak nepodaří zajistit si v tomto období dostatečný finanční příjem, škola mu vyplatí část z dluhu, který mu vznikl kvůli školnému během studia. Druhou možností je také nabídka bezplatného studia magisterského oboru.

Na vysoké školy se mnoho studentů vydá s nadějí, že jim titul zajistí odpovídající práci v oboru. Ve skutečnosti je ovšem laťka úspěšnosti velmi nízko. V roce 2015 studium se studentským dluhem ukončovalo 68 % bakalářů. Dluh v průměru činil 30 000 amerických dolarů, což je v přepočtu kolem 600 000 korun (zdroj: usatoday.com).

SOUVISEJÍCÍ  Nejpopulárnější kurz všech dob na univerzitě Yale? Kurz štěstí
Zdroj
hechingerreport.orgusatoday.com
Tagy

Markéta Popelářová

Redaktorkou magazínu Perpetuum od roku 2016. "Věřím, že vzdělávání nemusí mít jen nudnou podobu, s jakou se setkává většina lidí ve školním prostředí. Dnešní doba nám nabízí tolik možností pro rozšiřování si obzorů, že by byla škoda nad světem vzdělávání úplně zanevřít. Studuji na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v Praze a ve společnosti SCIO mám na starosti koordinaci PR projektů."

Související články

Napsat komentář

Close
Close