Trendy

V jakých zemích tráví rodiče nejvíce času pomáháním dětem s domácími úkoly?

Bezmála 28 tisíc rodičů z 29 zemí se zapojilo do průzkumu od Varkey Foundation zaměřeného na zapojení rodičů do vzdělávání dětí. Výzkumníci se ptali, kolik času rodiče stráví pomáháním dětem s domácími úkoly, nebo také, jak rodiče hodnotí kvalitu školní výuky jejich potomků.

Jako škole nevděčnější rodiče vyplynuli Keňani. 92 % jich totiž výuku označilo za poměrně dobrou nebo velmi dobrou. Na druhé straně žebříčku, tedy na straně nejméně spokojených rodičů, se ocitla Jižní Korea, kde za dobrou označilo výuku 43 % jihokorejských rodičů, a Rusko se 48 %.

V otázce, zda se školy ubíraly správným směrem v porovnání s minulým desetiletím, byli optimističtí rodiče z Indie, Číny nebo Jižní Koreji a Vietnamu. Nejméně spokojení s vývojem byli rodiče ve Francii a v Německu.

Zajímavým zjištěním jsou také data ukazující čas, který rodiče stráví pomocí při plnění domácího úkolu. Čtvrtina rodičů z celého vzorku uvedla, že tím stráví více než 7 hodin týdně. Dětem při plnění úkolů ze školy nejdéle pomáhají rodiče v Indii, Vietnamu a v Kambodži. 62 % rodičů v Indii věnuje pomoci při domácích úkolech sedm a více hodin týdně. Naopak ve Finsku stejně dlouhou dobu obětuje jen 5 % rodičů, v Japonsku nebo Estonsku se jedná o 10 %.

Česká republika se do průzkumu nezařadila. Všechna data z výzkumu si můžete prohlédnout pod tímto odkazem.

Zdroj
varkeyfoundation.org
Tagy

Markéta Popelářová

Redaktorkou magazínu Perpetuum od roku 2016. "Věřím, že vzdělávání nemusí mít jen nudnou podobu, s jakou se setkává většina lidí ve školním prostředí. Dnešní doba nám nabízí tolik možností pro rozšiřování si obzorů, že by byla škoda nad světem vzdělávání úplně zanevřít. Studuji na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v Praze a ve společnosti SCIO mám na starosti koordinaci PR projektů."

Související články

Napsat komentář

Close
Close